plenfrde

Mistrzostwa Europy Frankfurt 2013

Reprezentacja Polski w Koszykówce na Wózkach w dniach 26.06-08.07.2013r uczestniczy

w Mistrzostwach Europy w Frankfurcie (Niemcy).
W mistrzostwach weźmie udział 12 najlepszych drużyn Europy, podzielonych na 2 grupy.

Zajęcie miejsc od 1 do 6 w tym turnieju dadzą prawo udziału w Mistrzostwach Świata.

 

Grupa mężczyzn

GRUPA: A   GRUPA B
A1 GBR   B1 ESP
A2 GER   B2 TUR
A3 ITA   B3 POL
A4 NED   B4 ISR
A5 BEL   B5 SWE
A6 SUI   B6 FRA

Nasza reprezentacje pod wodzą trenera Piotra Łuszyńskiego w Mistrzostwach Europy w Turcji (Adana, 2009r.) oraz Nazareth (Izrael, 2011) zajęła najlepsze w historii 4 miejsca. Wyniki te pozwolił na pierwszy udział Polski w Mistrzostwach Świata w W. Brytanii (Birmingham, 2010r.), gdzie nasi koszykarze wywalczyli bardzo dobre 6 miejsce. W roku 2012 Polska Reprezentacja odniosła swój najwiekszy sukces - udział w Paraolimpiadzie w Londynie, gdzie pomimo większych aspiracji, zajęła bardzo dobre 8 miejsce.

Ostatnie osiągnięcia świadczą o tym, że polska drużyna liczy się nie tylko na arenie europejskiej ale również światowej. Niestety w wyniku bardzo niekorzystnych dla naszego zespołu decyzji, drużynę opuścił dotychczasowy grający trener Piotr Łuszyński oraz nasz najlepszy zawodnik Mateusz Filipski. Na odbywających się w Niemczech mistrzostwach drużynę prowadzą: Marcin Balcerowski (pierwszy trener) praz Wojciech Makowski i Paweł Olejnik (asystenci trenera). Nie ma co ukrywać, że brak dwóch czołowych zawodników bardzo osłabiło drużynę i w tych zawodach będziemy walczyć o nieco inne stawki. Liczymy jednak na determinacje i wole walki pozostałych zawodników i obecnych trenerów - czy to wystarczy by osiągnąć kolejny sukces? – przekonamy się już niebawem.

 

Skład naszej reprezentacji na Mistrzostwach Europy 2013:
Nr   
Nazwisko i imię                
klasyfikacja
Data urodzenia
4 Bystrzycki, Marek 1,5 1981
5 Bandura, Krzysztof 4,0 1982
6 Macek, Andrzej 1,5 1992
7 Szkopik, Marcin 3,5 1982
8 Pawelko, Piotr 2,0 1989
9 Pietrzyk, Krzysztof 1,0 1981
10 Tyburowski, Ian Rafal 4,0 1980
11 Ksiezopolski, Tadeusz 4,0 1973
12 Balcerowski, Marcin 1,0 1977
13 Mosler, Dominik 4,0 1984
14 Darnikowski, Piotr 1,0 1984
15 Cyrul, Jan 3,0 1962

Trener: Balcerowski, Marcin
Asystent trenera: Olejnik, Pawel
Manager drużyny: Makowski, Wojciech
Fizjoterapeuta: Maciej Biały, Mechanik: Mirosław Filipski

Terminarz Mistrzostw Europy 2013
Frankfurt, Niemcy
               
  Mężczyźni   Kobiety
  Group A   Group B   Group A   Group B
  GBR   ESP   GER   NED
  GER   TUR   FRA   GBR
  ITA   POL   ESP   TUR
  NED   ISR   ISR   ITA
  BEL   SWE        
  SUI   FRA        
               
  COURT 1   COURT 2
               
Friday 28 June 2013          
  Opening ceremony        
20:15 hrs GER M - GBR M        
               
Saturday 29 June 2013          
        12:45 hrs ESP M - SWE M
14:30 hrs SUI M - NED M 15:00:hrs POL M - FRA M
16:45 hrs GER W - FRA W        
19:00 hrs ITA M - BEL M 19:30 hrs TUR M - ISR M
               
Sunday 30 June 2013          
10:00 hrs GBR M - SUI M 10:30 hrs SWE M - POL M
12:15 hrs NED M - ITA M 12:45 hrs FRA M - TUR M
14:30 hrs ESP W - ISR W 15:00 hrs NED W - TUR W
        17:15 hrs GBR W - ITA W
19:00 hrs BEL M - GER M 19:30 hrs ISR M - ESP M
               
Monday 1 July 2013          
10:00 hrs ISR W - GER W 10:30 hrs ITA W - NED W
12:15 hrs ESP W - FRA W 12:45 hrs GBR W - TUR W
14:30 hrs BEL M - GBR M 15:00 hrs TUR M - POL M
16:45 hrs ITA M - SUI M 17:15 hrs ESP M - FRA M
19:00 hrs GER M - NED M 19:30 hrs ISR M - SWE M
               
Tuesday 2 July 2013          
10:00 hrs ITA M - GBR M 10:30 hrs POL M - ESP M
12:15 hrs SUI M - GER M 12:45 hrs FRA M - ISR M
14:30 hrs NED M - BEL M 15:00 hrs TUR M - SWE M
16:45 hrs FRA W - ISR W 17:15 hrs TUR W - ITA W
19:00 hrs GER W - ESP W 19:30 hrs NED W - GBR W
               
Wednesday 3 July 2013          
09:30 hrs Forum Day 1     Day off Women  
14:15 hrs GER M - ITA M 14:45 hrs ESP M - TUR M
16:45 hrs GBR M - NED M 17:15 hrs ISR M - POL M
19:00 hrs BEL M - SUI M 19:30 hrs SWE M - FRA M
               
Thursday 4 July 2013          
09:30 hrs Forum Day 2     Day off Men  
14:15 hrs Cross Over   Women 1 14:45 hrs Cross Over   Women 3
16:45 hrs Cross Over   Women 2 17:15 hrs Cross Over   Women 4
               
Friday 5 July 2013          
10:00 hrs Congress          
09:30 hrs Semi Final   Men 9 - 12 10:00 hrs Semi Final   Men 9 - 12
11:45 hrs Semi Final   Women 5-8 12:15 hrs Semi Final   Women 5-8
14:00 hrs Cross Over   Men 1 14:30 hrs Cross Over   Men 2
16:15 hrs Semi Final   Women 1-4 16:45 hrs Semi Final   Women 1-4
18:30 hrs Cross Over   Men 3 19:00 hrs Cross Over   Men 4
               
Saturday 6 July 2013          
10:45 hrs Final   Women 5 - 6 10:15 hrs Final   Women 7 - 8
13:00 hrs Semi Final   Men 1-4 12:30 hrs Semi Final   Men 5-8
15:15 hrs Final   Women 1 - 2 14:45 hrs Final   Women 3 - 4
17:45 hrs Semi Final   Men 1-4 17:15 hrs Semi Final   Men 5-8
20:00 hrs Final   Men 9 - 10 19:30 hrs Final   Men 11 - 12
               
Sunday 7 July 2013          
09:00 hrs Final   Men 7 - 8        
11:15 hrs Final   Men 5 - 6        
13:30 hrs Final   Men 3 - 4        
16:00 hrs Final   Men 1 - 2        
18:30 hrs Closing ceremony        

Firma wspierająca naszą działalność ,,Dziękujemy"

Przekaż nam 1% podadku

Partnerzy

 

 

pzkosz

 http://koszykowkanawozkach.pl/wstronemarzen 

Infolinkownik
informator niepełnosprawnych

 
 Portal Rampa.net

Kontakt

 Adres:  ul. Leszka Czarnego 3
              35-615 Rzeszów

Tel:       +48 508 246 922

E-mail: start_rzeszow@op.pl