Start Rzeszów w finale Mistrzostw Polski

• Opublikowano: wtorek, 13, listopad 2012 08:53
  • Odsłony: 2048

II Turniej półfinałowy o Mistrzostwo Polski który odbył się w Konstancinie 10-11 listopada wyłonił drugą parę finalistów. Obyło się bez niespodzianek i zgodnie z przewidywaniami do finału awansowały zespoły IKS GTM Konstancin i Start Rzeszów.

Walka o udział w finale MP została już roztrzygnięta po pierwszym dniu turnieju gdzie zespoły Konstancina i Rzeszowa pewnie wygrały swoje pojedynki z zespołami niżej notowanymi z Wrocławia i Olsztyna. Można tu pochwalić zespół z Olsztyna debiutanta w rozgrywkach który mimo braku doświadczenia i sprzętu walczył ambitnie do końca za co należą mu się wielkie brawa. Każdy zespół kiedyś zaczynał w podobny sposób od wysokich porażek, ale najważniejsze to się nie poddawać i podnosić swój poziom aby kiedyś walczyć o najwyższe laury (życzymy powodzenia i wytrwałości).
Jedyny mecz który stał na wyrównanym poziomie to finał turnieju pomiędzy IKS GTM Konstancin a Startem Rzeszów który odbył się w niedzielę. Nasz zespół występował w trochę okrojonym składzie bez Tomka Garstki i Piotra Wrony (choroba i sprawy rodzinne). Pierwsze dwie kwarty meczu miały wyrównany przebieg kosz za kosz i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 35:35. W połowie trzeciej kwarty piąte przewinienie w zespole Rzeszowa złapał Grzegorz Sujdak i musiał opuścić plac gry a ponieważ drużyna Rzeszowa nie miała możliwości wystawienia pięciu zawodników których łączna punktacja musi wynosić 14.5 pkt lub mniej musiała półtorej kwarty rozgrywać w czteroosobowym składzie. Wszyscy kibice i zawodnicy Konstancina myśleli że już jest po meczu nic jednak bardziej mylnego. Zespół Rzeszowa grając czterema zawodnikami pod koniec czwartej kwarty zbliżył się po dwóch celnych osobistych rzutach Cyrula na trzy punkty po przwewinieniu technicznym Garbacza i mając piłkę z autu próbował rzutem za 3 wyrównać wynik spotkania jednak tym razem poszczęściło się gospodarzom którzy po niecelnej trójce Rzeszowa przeprowadzili akcję zakończoną faulem i Paweł Jaszczołt zakończył mecz dwoma celnymi osobistymi. Mecz zakończył się wynikiem 60:55 dla Konstancina który został zwycięzcą turnieju.

Wyniki meczy naszego zespołu:

Start Rzeszów - OSW Olsztyn 118:9 (32:0,35:1,30:2,21:6)
Start Rzeszów - Start Wrocław 79:35 (18:11,18:6,20:10,25:8)
IKS GTM Konstancin - Start Rzeszów 60:55 (17:16,18:19,14:6,11:14)
Dla naszego zespołu punkty zdobywali: Sujdak 10,10,4 Mytych 10,6,2 Cyrul 23(1x3),24,31(3x3), Gorzkowicz 29(1x3),15,6 Garbacz 6,0,0 Zawada 8,5,6 Szmuc 24,19,8.

Wyniki pierwszego Turnieju w Warszawie:

ŁTRSN Łódź                          -          Red Devils Mieroszów   95 : 12 (28:0, 27:2, 16:8, 24:2)
KSN START Warszawa       -          AZS AGH Kraków            96 : 18 (27:4, 18:2, 28:4, 23:8)
KSN START Warszawa       -         Red Devils Mieroszów  119 : 22 (26:5, 30:4, 43:11,20:2)
ŁTRSN Łódź                          -         AZS AGH Kraków             74 : 26 (19:4, 27:4, 14:12, 14:6)
AZS AGH Kraków                  -         Red Devils Mieroszów    47 : 32 (12:9, 19:4, 4:11, 12:8)
KSN START Warszawa        -        ŁTRSN Łódź                     43 : 53 (10:14,9:7, 10:20, 14:11)

Firma wspierająca naszą działalność ,,Dziękujemy"