Ostatnia kolejka rundy zasadniczej

• Opublikowano: niedziela, 23, październik 2011 13:34
  • Odsłony: 1833

W dniach 22-23.10 odbyła się ostatnia 10 kolejka rundy zasadniczej nasz zespół spotkał się u siebie z drużyną ŁTRSN Łódź, zespołem który już zapewnił sobie udział w rundzie play-off tak jak i nasz zespół.

Kwestią otwartą została jeszcze walka o miejsce 3-4 ale zespół z Łodzi musiał by pokonać w zaległych meczach drużynę z konstancina co raczej nie jest możliwe i było by to nielada sensacją, ale o tym przekonamy się dopiero za tydzień.
Mecz sobotni z drużyną Łodzi układał się po naszej myśli szybko nasz zespół obją prowadzenie 10:2 w 5 minucie. Przeciwnik trochę uporządkował szyki obronne i gra stał się bardziej wyrównana kosz za kosz, ale było to wynikiem nieskuteczności gospodarzy szczególnie centrów którzy nie trafiali z pozycji podkoszowych. W ostatnich dwóch minutach pierwszej kwarty to nasz zespół przeprowadził trzy szybkie kontrataki zdobywając 6 pkt z zrzędu i kwarta zakończyła się wynikiem 21:11. Druga kwarta też zwycięska dla gospodarzy przeplatała sie z kombinacyjnymi akcjami naszego zespołu i skutecznymi rzutami z głupimi błędami w obronie, które przeciwnik skwapliwie wykorzystywał końcowy wynik II kwarty 22:13 i pierwszej połowy 43:24. W III kwarcie gra sie jeszcze bardziej wyrównała i po naszych znowu głupich błedach w obronie mimo że w ataku szło całkiem nieźle wygralismy tą kwarte zaledwie trzema punktami 18:15. Po reprymendzie nasz zespół wyszedł już bardziej skoncentrowany, zaczął nieźle bronić i przeprowadzając szybkie kontry wygrywając tą kwarte 24:9 i cały mecz 85:48.

Mecz niedzielny mógł się podobać w wykonaniu naszego zespołu kombinacyjna gra w ataku szybkie kontry i niezła gra w obronie doprowadziły do wyniku 49:17 po pierwszej połowie. W trzeciej kwarcie nasz zespół kontynułował dobrą passę przezentując bardzo szybką kombinacyjną grę w ataku i super obronę co kończyło się niemożliwoscią wyprowadzenia piłki przez przeciwnika w ciągu 8 sekund z pola obrony, a skuteczna gra w ataku spowodowała że wygraliśmy tą kwarte 19:9. W czwartej kwarcie trener mógł już skorzystać z zawodników rezerwowych i ta kwarta też zakończyła się jednopuktowym zwycięstwem 19:18 i cały mecz 87:44.
Oba mecze bez niespodzianek wygrał faworyt czyli nasza drużyna mimo osłabienia (kontuzja Karola Szulca) i brak (Michała Garbacza i Michała Machowskiego obaj szkoła) przewaga naszego zespołu była bezdyskusyjna a gra zepołu mogła sie podobać szczeglnie w meczu niedzielnym w którym nasz zespół grał pomysłowo i momentami ręce same składały sie do oklasków. W sobotnim meczu trochę błędów w obronie na które w rundzie play-off nasz zespół nie moze sobie już pozwolic i szybko je wyeleminować.

końcowe wyniki:
sobota: 85:48 (21:11,22:13,18:15,24:9)
niedziela: 87:44 (27:8,22:9,19:9,19:18)
punkty dla Startu Rzeszów Cyrul 22(1x3) i 24, Garstka 20 i 18, Szmuc 14 i 23, Szkopik 13 i 16, Gorzkowicz 14 i 2, Sujdak 2 i 4, Maciejko 0 i 0
punkty dla ŁTRSN Łódź Wiśnik 16 i 18, Darnikowski 17 i 5, Brzeziński 12 i 13, Bystrzycki 3 i 4, Kupiecki 0 i 4, Rosiński 0 i 0, Rykowski 0 i 0

Firma wspierająca naszą działalność ,,Dziękujemy"