Udany rewanż!!!

• Opublikowano: niedziela, 09, październik 2011 13:12
  • Odsłony: 1876

8-9.10 odbyła się VIII kolejka PLKnW nasz zespół Start Rzeszów podejmował drużynę IKS Konstancin mającym aspiracje medalowe.
Po dwóch porażkach w rundzie wiosennej nasz zespół potrzebował dwóch zwycięstw i odrobienia aż 45 małych punktów, by wyprzedzić w tabeli drużynę Konstancina. Nasza drużyna wystapiła nareszcie w pełnym składzie i mogliśmy sprawdzić na co stać nasz zespół. (zdjęcia z meczu link)

Sobotni mecz na który gospodarze wyszli mocno skoncentrowani dobra gra w obronie i szybkie kontry dało szybkie i wysokie prowadzenie naszego zespołu po pierwszej kwarcie 22:6. Trochę to uśpiło gospodarzy którzy na drugą kwartę wyszli już troszkę rozluźnieni myślac że bedzie łatwo i przyjemnie. Jednak drużyna gości przebudziła się z letargu i zaczeła lepiej bronić i przede wszystkim trafiać do kosza i w tej prawie remisowej kwarcie nasz zespół osiągnął tylko inimalne zwyciestwo 17:16. Po reprymendzie w szatni nasz zespół spowrotem zaczął dobrze bronic i celnie trafiać wygrywajac tą kwarte 20:12. W czwartej kwarcie gdzie wiadomo już było ze nasz zespół nie może tego meczu przegrać gdyż przewaga wzrosła do 25 pkt po trzeciej kwarcie, kwestią tylko było ile uda sie jeszcze odrobić aby ze spokojem już przystąpic do niedzielnego meczu. Gdy przewaga wzrosła juz do ponad 40 punktów trener Mariusz Michalczyk mógł wpuscić zawodników rezerwowych by mogli sie ogrywac przed nastepnymi spotkaniami. Ale rezerwy też okazały sie skuteczne wygrywajac tą kwarte 25:11a nasz zespół mógł się cieszyć z odrobienia 39 pkt.
Końcowy wynik 84:45 (22:6,17:16,20:12,25:11)
pkt dla Rzeszowa Szmuc 24, Garstka 22, Cyrul 14, Szulc 12, Szkopik 10(2x3), Sujdak 2, Gorzkowicz 0, Woźniak 0, Garbacz 0.
pkt dla Konstancina Tyburowski 19, Staręga 10, Jaszczołt 7, Kacprzak 5(1x3), Garbacz 2, Kantorski 2 Pracało 0, Treter-

Na niedzielny mecz nasz zespół wyszedł nie rozgrzany z powodu awarii windy w hotelu (spóźnienie na rozgrzewkę) i mocno rozluźniony sobotnim wysokim zwycięstwem. Pierwsza kwarta bardzo wyrównana z minimalnym prowadzeniem naszego zespołu zakończyła się wynikiem 17:15. Brakowało celności w sytuacjach wydawało się 100% co nie napawało optymizmem przed dalszymi kwartami. Druga kwarta remisowa 16:16 była wynikiem słabszej gry w obronie i nietrafiania z dogodnych pozycji naszego zespołu, daliśmy się przeciwnikowi rozkręcić co mogło się okazać tragiczne w skutkach, gdyż mielismy jeszcze do odrobienia 7 pkt z rundy wiosennej. Nasz zespół dużo faulował co goście skrzętnie wykorzystywali trafiając rzuty osobiste. Po przerwie trzecia kwarta okazała się jednak tragiczna dla zespołu gości którzy nie mogli sobie poradzic z presingiem gospodarzy oddajac incjatywe i robiąc dużo strat co skrzętnie wykorzystywała druzyna rzeszowska w której prym wiódł Karol Szulc skutecznie wykańczajac większość akcji naszego zespołu, zdobywca w tej kwarcie aż 20pkt końcowy wynik tej kwarcie 26:12. Czwarta kwarta to już kontrola wyniku i utrzymaniu wysokiego prowadzenia chociaż tez zwycięska 12:11.
Końcowy wynik 71:54 (17:15,16:16,26:12,12:11)
pkt dla Rzeszowa Szulc 33, Szmuc 14, Cyrul 12, Garstka 10, Sujdak 2, Szkopik 0, Gorzkowicz 0, Garbacz 0, Woźniak 0.
pkt dla Konstancina: Tyburowski 22, Kantorski 13, Kacprzak 10, Jaszczołt 6, Staręga 2, Garbacz 1, Pracało 0, Treter 0.

Cóż można powiedzieć o tych meczach napewno dobry sprawdzian dla naszego zespołu, który nareszcie mógł wystąpić w optymalnym składzie i sprawdzić na co go stać przed zbliżającą sie rundą play-off i Pucharem Polski. Napewno część występu można uważac za udany, ale było tez parę momentów w których uciekała koncentracja z czego wynikały błędy w obronie i nieskutecznosć podkoszowa i nad czym musimy popracować, ale jest coraz lepiej nowi zawodnicy coraz lepiej wkąponowują się w zespół i z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Udało się odrobić 45pkt przewagę Konstancina z rundy wiosennej i to my prawdopodobnie będziemy startować w rundzie play-off z drugiego miejsca.
Serdecznie też dziękujemy naszym kibicom którzy gorąco dopingowali nasz zespół!!!
W pozostałych meczach- VIII kolejki KSN Warszawa zgodnie z planem pewnie pokonał na wyjeździe Unię Kosztowy 38:61(11:13,4:16,8:11,10:16) i 33:57(11:14,4:16,8:11,10:16)
ŁTRSN Łódź - Start Wrocław 66:53(16:16,23:8,10:13,17:14) i 69:46(16:11,14:8,22:13,17:14)

Firma wspierająca naszą działalność ,,Dziękujemy"