Lajcik w Mysłowicach

• Opublikowano: niedziela, 25, wrzesień 2011 19:09
  • Odsłony: 1912

Wdniach 24-25 września odbyły się pierwsze spotkania rundy rewanżowej PLKnW nasz zespół rozegrał dwa wyjazdowe spotkania w Mysłowicach z tamtejszą Unią Kosztowy.

Po ostatnich informacjach które napłyneły o wzmocnieniach Mysłowickiego zespołu Nigeryjczykiem Mohamedem Audu i Łotyszem Lasmans Agris jechaliśmy na te mecze pełni ciekawości na co obecnie stać zespół Uni. Nasz zespół pojechał osłabiony bez dwóch kluczowych zawodników Sławka Gorzkowicza i Grzegorza Sujdaka, ale już po dziesięciu minutach meczu dało się zauważyć wyraźną przewagę naszego zespołu a wynik 21:2 po pierwszej kwarcie całkowicie rozluźnił nasz zespół i było wiadomo że chyba tylko jakis kataklizm może spowodować porażkę naszego zespołu. W drugiej i trzeciej kwarcie po niecelnych rzutach zawodników Uni którzy nie mogli sobie poradzić z dobrze spisująca sie rzeszowską obroną i szybkich kontratakach w których prym wiedli Szulc, Cyrul i Szmuc nasz zespół odjechał gospodarzom 57:14 ostatnia kwarta to już zabawa w koszykówkę gdzie mogli pograć wszyscy zawodnicy.

Końcowy wynik 24:66 (2:21,6:19,6:17,10:9)
punkty dla Rzeszowa Szkopik 8(1x3), Szulc 23(1x3), Cyrul 14(1x3), Szmuc 14,Garstka 6, Mytych 4, Woźniak 0.
punkty dla Uni Skop 8, Pietrzyk 8, Lasmans 8, Mohammed 0, Zieliński 0, Ganszczyk 0, Szyca 0.

W drugi mecz niedzielny miał podobny scenariusz do sobotniego chociaż nasi zawodnicy rozluźnieni wysokim sobotnim zwycięstwem już nie bronili tak agresywnie i pozwalali przeciwnikom na spokojne rzuty, ale nasz zespół brylował pod koszem przeciwnika skutecznie kończąc prawie wszystkie akcje celnymi rzutami co dało nam wysokie zwycięstwo 80:41. Za sensacyjne można było uznać to że ciemnoskóry Nigeryjczyk który dostał MVP na turnieju w Rumuni w którym brała udział ekipa z Mysłowic nie zdołał zdobyć z naszym zespołem ani jednego punktu w obu meczach.

Wynik 41:80 (7:16,10:18,15:20,9:26)
punkty dla Rzeszowa Szulc 34, Szkopik 6, Cyrul 18, Szmuc 14, Garstka 8, Mytych 0, Woźniak 0.
punkty dla Uni Lasmans 19, Skop 7, Pietrzyk 5, Zieliński 10, Szyca 0, Mohammed 0, Włoka 0

W pozostałych Meczach Ksn Warszawa wysoko dwa razy pokonał drużynę ŁTRSN Łódź 78:40 i 39:88, natomiast mecz IKS Konstancin Start Wrocław został przełożony.
Za tydzień czeka nas drugie wyjazdowe spotkanie, tym razem naszym przeciwnikiem będzie zespół Ksn Warszawa.
Ggorąco pozdrawiamy naszych wiernych Kibiców :).

Firma wspierająca naszą działalność ,,Dziękujemy"