Puchar Polski - Podwójna Korona dla Startu Rzeszów

• Opublikowano: wtorek, 13, październik 2015 12:07
  • Odsłony: 2464

W dniach 10-11 października 2015 r. w Warszawie odbył się XXII Turniej o Puchar Polski w Koszykówce na Wózkach, którego organizatorem był klub KSN Warszawa.

Był to jeden z największych turniejów koszykarskich na przestrzeni  kilkudziesięciu lat organizowanych w Polsce i z pewnością pierwszy w historii polskiej koszykówki na wózkach rozgrywany równolegle w dwóch halach sportowych w którym wzielo udział osiem najlepszych zespołów w Polsce. W trakcie zawodów doszło do kilku bardzo wyrównanych pojedynków, w których losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich minut meczu. W głównym meczu turnieju spotkały się drużyny Rzeszowa i Kielc, tworząc sportowe widowisko godne finału Pucharu Polski. O ile zespół Rzeszowa już przez turniejem  typowany był na zwycięzcę zawodów, o tyle awans do finału zespołu Kielc stanowił sporą niespodziankę. W finale turnieju o mało nie doszło do dużej sensacji, gdyż na minutę przed końcem czwartej kwarty na tablicy wyników widniał remis po czterdzieści.  Szale zwycięstwa na stronę Rzeszowa przechyliły rzuty osobiste wykonywane przez Mariusza Szmuca i Tomasza Garstkę. Obaj zdobyli po jednym punkcie i to wystarczyło do odniesienia końcowego sukcesu. Po zdobyciu Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski zespól Startu Rzeszów wywalczył podwójną koronę nie przegrywając w tym sezonie żadnego meczu.

WYNIKI TURNIEJU:

Mecze eliminacyjne

RZESZÓW    -    ŁÓDŹ              101 : 16  (21:2, 27:10, 25:2, 28:2)

KONSTANCIN    -    MIEROSZÓW     75 : 52  (16:12, 21:12, 18:10, 20:18)

KIELCE        -    WROCŁAW     64 : 37  (21:10, 18:9, 15:8, 10:10)

WARSZAWA    -    KONIN        54 : 46  (12:14, 12:12, 16:14, 14:6)

Mecze półfinalowe

RZESZÓW     -    WARSZAWA     69 : 36  (18:8, 13:8, 18:12, 20:8)

KONSTANCIN    -    KIELCE        49 : 60 (10:10, 6:13, 18:16, 15:21)

ŁÓDŹ        -    KONIN        35 : 61  (12:18, 6:10, 13:20, 4:13)

MIEROSZÓW    -    WROCŁAW    57 : 43 (13:13, 9:7, 18:8, 17:15)

Mecze finalowe

ŁÓDŹ        -    WROCŁAW    30 : 53 (6:13, 10:14, 8:15, 6:11)            o miejsca 7 - 8

KONIN        -    MIEROSZÓW    48 : 55  (12:14, 14:10, 11:12, 11:19)        o miejsca 5 - 6

WARSZAWA     -    KONSTANCIN    46 : 56 (14:12, 9:15, 11:16, 12:13)        o miejsce 3 - 4
RZESZÓW    -    KIELCE        42 : 40
  (12:10, 13:6, 9:17, 8:7)            o Puchar Polski

Punkty dla Startu Rzeszów zdobyli: Szmuc 34,23,9; Cyrul 26(3x3),8,11(1x3); Garstka 8,16,13; Garbacz 11,2,0; Gorzkowicz 10,16,9; Kruk 9,2,0; Sujdak 3,0,0