IKS GTM Konstancin Zobywcą Pucharu Polski

• Opublikowano: środa, 28, listopad 2012 09:25
  • Odsłony: 1895

W XIX już turnieju o Puchar Polski (24-25.11) który odbył się w Warszawie, w którym wzięło udział sześć najlepszych polskich zespołów tym razem prym wiedli koszykarze z Konstancina, którzy po wygraniu wszystkich meczy sięgnęli po raz pierwszy w swojej historii po to cenne trofeum.

Nasz zespół osłabiony brakiem Gorzkowicza (kontuzja) i Ryszarda Zawady (choroba) nie miał wiele do powiedzenia w konfrontacji z zespołem Konstancina w walce o finał gdzie przegraliśmy sromotnie 35:59 gdzie przeciwnik mając przewagę wzrostu robił, co chciał pod tablicami, a nasz zespół nie mógł się odnaleźć w sytuacjach rzutowych często pudłując z dogodnych pozycji, co zespół Konstanciński z premedytacją wykorzystywał przeprowadzając kontry i celnie punktując nasz zespół. Już po pierwszej połowie wygranej przez Konstancin 28:11 było wiadomo, że tego meczu nie wygramy przy takiej skuteczności. W drugiej połowie było ciut lepiej, ale to i tak nie zmieniło obrazu gry a przeciwnik przez cały czas kontrolował sytuację na boisku przeważając nad naszym zespołem w każdym elemencie.

Mecz o trzecie miejsce z zespołem KSN Warszawa gospodarzami turnieju, którzy z powodu osłabienia w pierwszym meczu z Wrocławiem zaprzepaścił sobie grę w finale (brak dwóch podstawowych zawodników) przysporzył jak zawsze wiele emocji. Cały mecz to była zacięta walka o każdy punkt i choć nasz zespół prowadził po pierwszej połowie czterema punktami 30:26, to na początku trzeciej kwarty pozwolił przeciwnikom odskoczyć na sześć punktów i mimo w sumie skutecznej pogoni, bo w dziewiątej minucie czwartej kwarty po celnej trójce Cyrula zbliżyliśmy się na dwa punkty, ale pięć niecelnych osobistych na sześć rzutów w końcówce Garstki, Sujdaka i Szmuca pozwoliło przeciwnikom znowu odskoczyć na sześć punktów i musieliśmy uznać wyższość przeciwników. O meczu z zespołem AGH Kraków wygranym zdecydowanie przez nas zespół nie ma, co wspominać, bo to jak narazie zespół z dużo niższej półki i jeszcze muszą dużo wysiłku włożyć żeby nawiązać równorzędną walkę z innymi zespołami.

Wyniki naszego zespołu:

Rzeszów          -          Kraków           64 : 35 (16:8, 20:5, 18:6, 10:16)
Rzeszów          -          Konstancin       35 : 59 (3:10, 8:18, 9:20, 15:11)
Warszawa        -          Rzeszów          60 : 54 (14:11, 12:19, 18:8, 16:16)
Punkty zdobywali: Cyrul 18, 12(2x3), 17(3x3), Szmuc 20,15,16, Garstka 16,4,11, Garbacz 6,2,6, Sujdak 2,0,2, Mytych 2,0,2, Wrona 0,2,-

Wyniki turnieju o Puchar Polski 2012.

Warszawa        -          Wrocław          39 : 55 (7:10, 10:18, 4:13, 18:14)

Konstancin       -          Kraków           60 : 29 (10:4, 14:6, 18:8, 18:11)

Łódź                -          Wrocław          60 :33 (21:7, 11:2, 12:8, 16:16))

Warszawa        -          Łódź                67 : 54 (18:10, 14:16, 18:10, 17:18)

Mecz o V miejsce

Wrocław          -          Kraków           49 : 40 (10:4, 16:12, 10:7, 13:17)

Mecz o III miejsce

Finałowy mecz o Puchar Polski

Konstancin       -          Łódź                59 : 57 (15:10, 13:15, 18:16, 13:16)