SUPER PUCHAR POLSKI DLA RZESZOWA

Mimo trudnej sytuacji w sporcie niepełnosprawnych i braku rozgrywek udało się zorganizować w Warszawie mecz o Super Puchar Polski pomiędzy Zdobywcą Pucharu Polski zespołem KSN Warszawa i aktualnym Mistrzem Polski zespołem "START" Rzeszów. Mecz o Super Puchar był pierwszym takim wydarzeniem w historii Polskiej kszykówki na wózkach i być może na stałe zagości w kalendarzu imprez tej dyscyplinie sportu. Mecz został rozegrany w Warszawie w hali Akademi Wychowania Fizycznego a organizatorem był klub KSN Warszawa a finansowany ze środków miasta stołecznego Warszawa.

Zespół Warszawy wystąpił w osłabionym składzie brak Stańczuka i Miszteli wyraźnie osłabił ten zespół i nasz team mimo braku Sujdaka dość wyraźnie górował nad przeciwnikiem. Mecz mógł się podobać, było dużo ciekawych akcji z obu stron choć widać było brak ogrania u zawodników, a przerwa w rozgrywkach nie służy utrzymaniu formy. Szkoda że taka sytuacja wystąpiła w roku Paraolimpijskim gdzie zawodnicy a szczególnie kadrowicze powinni dużo grać żeby przygotować formę na igrzyska. Pierwsze dwie kwarty to dominacja rzeszowian którzy do przerwy uzyskali 19 punktów przewagi i spokojnie kontrolowali spotkanie dając w trzeciej kwarcie pograć zawodnikom rezerwowym przez co w trzeciej kwarcie drużynie z Warszawy udało się odrobić 6 oczek ale w czwartej kwarcie po powrocie trzonu zespołu na boisko wynik został szybko skorygowany do przewagi 25 oczek na koniec meczu.
Mecz zakończył się wynikiem 69:44 (18:10,18:7,11:17,22:12) dla Startu Rzeszów i tym samym pierwszy Super Puchar powędrował nad Wisłok zresztą jak większość trofełów w ostatnich latach.
W tym roku mamy nadzieję uda się jeszcze rozegrać trzy zapowiadane turnieje które wyłonią Mistrza z turniejem finałowym 8-9.12 w Rzeszowie ale to po Paraolimpiadzie, a o dokładnych terminach poinformujemy.

Punkty zdobyli:

Ksn Warszawa - Księżopolski 15, Ratkiewicz 14, Zaorski 7, Pawełko 6, Pluta 2, Sienicki, Rojewski, Tarnowski 0
Start Rzeszów - Szmuc 15, Szulc 15, Cyrul 10, Gorzkowicz 10, Szkopik 7(1x3), Garstka 6, Garbacz 4, Wrona 2, Woźniak 0