Udany początek przygotowań Reprezentacji Polski

      Udanie rozpoczęła swoje przygotowania do Paraolimpiady Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach. Nasza Reprezentacja wzięła udział (7-9.02) w międzynarodowym turnieju, który odbył się w Belfaście, w którym wzięły udział Repr. Wloch, Wielkiej Brytani i Polski. Z powodu nie otrzymania wizy w rozgrywkach nie wzięła udziału zapowiadana Repr. Turcji i na jej miejsce został wystawiony II zespół Wielkiej Brytani poziomem nie odbiegającym od pierwszej reprezentacji.

Był to pierwszy turniej w którym wzięła udział polska reprezentacja przygotowująca się do udziału w Paraolimpiadzie Londyn 2012. Mimo że nasza kadra wzięła udział w turnieju bez żadnych przygotowań to zajęcie drugiego miejsca i ulegając w finale Mistrzom Europy tylko jednym punktem należy uznać jako sukces. 

 

Polska Reprezentacja wystąpiła w składzie: Piotr Łuszyński - Galatasaray Istambul (Turcja), Mateusz Filipski - Galatasaray Istambul (Turcja), Marcin Balcerowski - RSC Zwickau (Niemcy), Rafał Tyburowski - IKS Konstancin, Jan Cyrul - „Start” Rzeszów, Sławomir Gorzkowicz - „Start” Rzeszów, Andrzej Macek - Amicacci Gulianova (Włochy), Robert Wiśnik - ŁTRSN Łódź, Piotr Darnikowski- ŁTRSN Łódź, Marek Bystrzycki - ŁTRSN Łódź, Karol Szulc - „Start” Rzeszów.

 

Trener (zawodnik) -  Piotr Łuszyński, Asystent trenera -  Stanisław Łuszyński, Mechanik-  Mirosław Filipski, Fizjoterapeuta -  Maciej Biały, Psycholog -  Marcin Kochanowski

 

 System rozgrywek obowiązujący w tym turnieju był następujący: spotkania pomiędzy zespołami każdy z każdym, następnie zespół zajmujący pierwsze miejsce w tabeli w półfinale miał spotkać się z czwartą drużyną, a drugi z trzecią. Zwycięskie zespoły półfinałów spotkają się o miejsce 1-2, przegrani o 3-4.

 

wyniki:

7.02 wtorek  
GB II vs Poland 60 - 66 
GB I vs Italy 67 - 55 
Italy vs GB II 56 - 51
Poland vs GB I 54 - 69
   
8.02 środa  
GB II vs GB I 53 - 59
Italy vs Poland 86 - 90
   
Półfinały  
GB I vs GB II  68 - 43 
Poland vs Italy 85 - 69
   
9.02 czwartek  
3/4 GB II vs Italy 49 - 61
FINAŁ: GB I vs Poland 60 - 59