ME nasza Reprezentacja na czwartym miejscu

reprezentacja izrael
Polscy koszykarze na wózkach przegrali z Hiszpanią 65:71 w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy w Nazarecie. Mimo porażki, wracają z Izraela zadowoleni, gdyż po raz pierwszy w historii igrzysk paraolimpijskich wywalczyli kwalifikację do tej imprezy.

Koszykarze na wózkach to pierwsza od wielu lat drużyna, która wystąpi w turnieju paraolimpijskim. Ostatnimi byli w 2000 roku w Sydney siatkarze.

W Nazarecie biało-czerwoni zwyciężyli wicemistrzów świata Francuzów oraz Europy Szwedów, a w ćwierćfinale - Turków. Dopiero w półfinale zatrzymali ich Brytyjczycy.

W meczu z Hiszpanią Polacy byli bliscy sukcesu. Na trzy minuty przed końcem prowadzili różnicą czterech punktów, ale więcej sił zachowali rywale.