Cyrul Vice-Mistrzem Polski w Pool Bilard w odmianie 8-bil

• Opublikowano: sobota, 29, październik 2011 11:44
  • Odsłony: 4376

W Kieleckim Centrum Bilardowym w czwartek i piątek 27-28.10 rzogrywane były Mistrzostwa Polski Osób nNepełnosprawnych w Pool Bilard w odmianie 8 i 9 bil. Rzeszów reprezentowało dwóch zawodników z Podkarpackiego Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji Anatol Kokoszka (5 miejsce w rankingu Grand Prix) i Jan Cyrul  (Dzika karta - Komisja ON PZBil)

Również i w tym roku podobnie jak 12 miesięcy temu dwa tytuły powędrowały do Marcina Kubalskiego (Konsalnet Warszawa). W odmianę 8-bil miłą i wręcz sensacyjną niespodziankę sprawił Jan Cyrul debiutant który wywalczył Vice-Mistrzostwo Polski pokonując w drodze no finału M. Kłusakiewicza 4-1, A. Kokoszkę 4-1, przegrywając z M. Kubalski 0-4, w ćwierćfinale wygrywając  M. Wesołowską (z Mistrzynią Polski juniorów) 4-3, i w półfinale z F. Gałązką (Vice-Mistrzem Polski z ubiegłego roku) 4-3 i ulegając w finale Marcinowi Kubalskiemu 2-5, trzecie miejsce zajeli F. Gałązka i P. Gargas.
W odmianie 9-bil było trochę gorzej i obaj rzeszowianie zakończyli walke na 7 miejscach wygrał jak zwykle Marcin Kubalski drugie miejsce zajął Patryk Gargas a trzecie Michał Bierzgalski i Filip Gałązka. Pełne wyniki link
Link do strony M.Kubalskiego Mistrza Polski prezentujęcego filmiki o jego wręcz nieprawdopodobnych wyczynach w zabawie z bilami - Link

Firma wspierająca naszą działalność ,,Dziękujemy"