Grand Prix ON - 2 eliminacja

Drugi turniej z cyklu Grand - Prix ON w roku 2010 odbył się w odmianę „8"-bil organizowany przez  UKS „317" z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci Niesłyszących w Krakowie. Rozgrywki bilardowe odbywały się w klubie „ Break Bilard Club" w Krakowie a na starcie stanęło 23 uczestników z całej Polski. Tradycyjnie Sędzią głównym był Sławomir Wolański serdeczny przyjaciel klubu UKS „317". W pierwszej eliminacji Grand Prix ON  zwyciężył Marcin Kubalski (Konsalnet Warszawa). Tym razem Marcin w Grand Prix nie wystąpił, była więc okazja do popisu dla innych zawodników. Chętnych do pierwszego miejsca było kilku: M. Bierzgalski (Tomaszów Mazowiecki), J. Cyrul (Rzeszów), P. Gargas i W. Gałka (Kraków). Niewątpliwie największą niespodzianką zawodów była zawodniczka „YMCA" Kraków Magdalena Krok. Co prawda pierwszy pojedynek przegrała i o przetrwanie walczyła po „lewej stronie tabeli" lecz potem nie było na nią silnych. W ćwierćfinale odprawiła z  „kwitkiem" Cyrula a dopiero w półfinale przegrała i to dość pechowo, wbijając przy stanie 2:2 białą bilę wraz z meczową „ósemką z medalistą Mistrzostw Polski Wojciechem Gałką. Młodzi bilardziści z Krakowa  od  ćwierćfinałów grali jak w transie, okazali się mało „gościnni" i po zaciętej walce wygrali awansując w komplecie do półfinałów. W drugiej eliminacji Grand Prix ostatecznie zwyciężył Filip Gałązka (317 Kraków) pokonując w finale Wojciecha Gałkę (Smoki Kraków). Brązowe medale przypadły wcześniej wspomnianej Magdalenie Krok (YMCA Kraków) oraz Patrykowi Gargasowi (YMCA Kraków). Dużą niespodzianką było dopiero 9 miejsce przez Michała Bierzgalskiego, który w pierwszym turnieju III edycji Grand Prix ON zajął drugie miejsce i pod nieobecność Marcina Kubalskiego typowany był na zwycięzcę.

Najlepsi otrzymali puchary ufundowane przez Prezesa PZBil oraz pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Prezesa UKS „317".