START RZESZÓW MISTRZEM POLSKI 2011

MISTRZOWIE POLSKI 2011

Start Rzeszów po raz dziesiąty zdobył Mistrzostwo Polski wynik rywalizacji z KSN Warszawa 3:0.
Po dwóch zwycięstwach w Rzeszowie nasz zespół potrzebował tylko jednego zwycięstwa na parkiecie w Warszawie. Udało się tego dokonać już w sobotę choć początek meczu nie zapowiadał kolejnego zwycięstwa. Nasz zespół na skutek awarii samochodu jednego zawodnika musiał dodatkowo przejechać ok 100km by móc wystąpić w optymalnym składzie i przez to musieliśmy rozegrać ten mecz z przysłowiowego marszu.
Początek meczu był w miarę wyrównany, choć w końcówce drużynie warszawskiej po celnej trójce Pawełki udało się odjechać na 5 punktów wynik tej kwarty 20:15. Druga kwarta to wyśmienita gra Warszawy w której brylował znowu Pawełko rzucając dwie trójki i przewaga gospodarzy wzrosła do 20 punktów w ósmej minucie tej kwarty, ale do końca kwarty udało się jeszcze odrobić siedem punktów i po pierwszej połowie wynik brzmiał 43:30 dla KSN Warszawa. W naszym zespole zawodziła trochę skuteczność i słaba gra w obronie przez co zrobiło sie trochę nerwowo. Po przerwie nasz zespół uporządkował swoje szyki obronne, trochę je modyfikując, co zaowocowało tym że w trzeciej kwarcie pozwolił Warszawie zdobyć 2 punkty a sam zdobywając 14 i po trzeciej kwarcie zespół gospodarzy prowadził tylko jednym punktem, jeszcze na dodatek na początku czwartej kwarty tracąc swojego centra Stańczuka który za piąty faul ofensywny na Cyrulu musiał opóścić plac gry. W czwartej kwarcie nasz zespół poszedł za ciosem i w siódmej minucie czwartej kwarty prowadził 54:47 gospodarze zaczęli wykonywać nerwowe niecelne rzuty próbójąc jeszcze odrobić przewagę naszego zespołu, ale nasz zespół już bezprzecznie panował na boisku punktując gospodarzy celnymi kontrami i już wiadomo było że tego meczu przegrać nie może. Równo z końcową syreną jeszcze zapunktował Gorzkowicz ustalając wynik spotkania na 55:65 i nasz zespół mógł fetować zdobycie po raz dziesiąty Mistrzostwa Polski.
Oceniając cały mecz, to wzbudził on wiele emocji i nerwowych sytuacji każda z drużyn chciała ten mecz za wszelką cenę wygrać i można sobie zadać pytanie jak można przegrać mecz prowadząc dwudziestoma punktami, ale to już problem zespołu Warszawy która został Vice Mistrzem Polski.

Końcowy wynik 55:65(20:15,23:15,2:14,10:21)
punkty:
KSN Warszawa - Pawełko 17(3x3), Misztela 4, Ratkiewicz 2, Stańczuk 11, Księżopolski 17, Zaorski 4, Pluta, Sienicki, Papis, Banaszak, Rojewski, Pachelski.
Start Rzeszów - Szulc 10, Cyrul 11, Gorzkowicz 19, Szmuc 25, Sujdak, Garstka, Szkopik, Garbacz, Woźniak.