Start Rzeszów Mistrzem Rundy Zasadniczej PLKnW

W dniach 18-19.04 została rozegrana IV ostatnia kolejka rundy zasadniczej PLKnW. Nasz zespół tym razem podejmował zespoły z Konstancina i Konina. Mimo że z powodu Targów Budowlanych w hali na Podpromiu, zmuszeni byliśmy rozegrać mecze w hali Politechniki Rzeszowskiej i przez cały tydzień nie mogliśmy trenować, to i tak nie przeszkodziło to nam w odniesieniu wysokich zwycięstw nad Konstancinem 81:57 i Koninem 80:35. Trzeci mecz pomiędzy Konstancinem a Koninem zakończył się zwycięstwem Konstancina 60:38. Tym samym nasz zespół został Mistrzem rundy zasadniczej zdobywając komplet 16 pkt wygrywając wszystkie mecze tej rundy.

Tylko mecz z Konstancinem przyniósł trochę emocji, oba zespoły zagrały już w pełnych składach i po pierwszej kwarcie goście prowadzili 17:16 ale druga kwarta już należała do gospodarzy 26:16 i po pierwszej połowie Rzeszów prowadził 9 pkt. 42:33. Trzecia kwarta to walka punkt za punkt i mimo że goście ambitnie walczyli i przez moment zmniejszyli straty do 6 punktów to natychmiastowa riposta naszego zespołu pozwoliła utrzymać 8 pkt. przewagę. Czwarta kwarta to już panowanie naszego zespołu mimo że przeciwnik próbował rzutami za trzy pkt odrobić straty to i w tym elemencie  nasz zespół też okazał się lepszy i na jedną trójkę przeciwnika odpowiedział trzema odnosząc w tej kwarcie wysokie zwycięstwo 26:10 i w całym meczu 81:57. Pozostałe mecze z Koninem nie przyniosły już takich emocji i mimo ambitnej walki zespół z Konina musiał uznać wyższość zespołów z Konstancina i Rzeszowa.

Wyniki:

Start Rezeszów - IKS GTM Konstancin 81:57 (16:17;26:16;13:14;26:10)
Punkty dla Rzeszowa: Sujdak 4, Kruczek 0, Cyrul 13(1x3), Gorzkowicz 16(1x3), Garbacz 2, Garstka 9(1x3), Szmuc 37(1x3)
Punkty dla Konstancina: Kantorski 4, Tyburowski 32(1x3), Staręga 6, Świeboda 0, Pilch 0, Jaszczołt 11, Kacprzak 4

Start Rzeszów - KSS Mustang Konin 80:35 (16:11;20:4; 19:12, 25:8)
Punkty dla Rzeszowa: Sujdak 2, Kruczek 0, Cyrul 24(2x3), Gorzkowicz 16(2x3), Garbacz 8, Garstka 26(2x3), Szmuc 4
Punkty dla KSS Mustang Konin: Stelmasik 0, Bystrzycki 8, Zieliński , Walenciak 2, Kupiecki 0, Tylak 6, Wojciechowski 13, Jarecki 0

9 OSW Olsztyn 8 8 189:607 -418

Pierwsze cztery zespoły będą walczyć w turnieju finałowym który odbędzie się w Kielcach 9-10.05.2015. Zespoły które zajęły miejsca 5-8 będą walczyć o kolejność w drugim turnieju 9-10.05.2015 w Koninie o miejsca 5-8. Ostatni zespół OSW Olsztyn został sklasyfikowany na 9 miejscu i nie będzie już brał udziału w rozgrywkach sezonu 2014/2015.