Start Rzeszów nadal bez porażki w PLKnW

W trzecie rundzie turniejowej PLKnW 28-29.03 nasz zespół zmierzył się z zespołami z OSW Olsztyna i KSN Start Warszawy obecnego Mistrza Polski. Oba nasze pojedynki na trudnym terenie w stolicy zakończyły się naszymi zwycięstwami z OSW Olsztyn 100:10 i z KSN Warszawa 56:43.

Pojedynki pomiędzy  zespołem z Rzeszowa a zespołem z Warszawy zawsze wzbudzały wiele emocji i twardej walki, tak było i tym razem. Pierwszy mecz z Olsztynem który potraktowaliśmy dość luźno gdyż przeciwnik nie był wymagający i był to tak zwany spacerek, tak w drugim meczu mimo obustronnego osłabienia w składach mecz stał na dużo wyższym poziomie i był meczem walki zresztą jak wszystkie mecze naszych zespołów. Początek meczu to lekka przewaga naszego zespołu po pierwszej kwarcie 14:10, na początku drugiej kwarty zespół z Warszawy szybko odrobił 4 punktową stratę, jednak Rzeszów znowu złapał wiatr w żagle i odskoczył na osiem punktów 22:14 a w końcówce drugiej kwarty udało się dorzucić jeszcze jeden mały punkcik i po pierwszej połowie wynik brzmiał 28:19 dla naszego zespołu. W trzeciej kwarcie zespół Warszawy ruszył do odrabiania strat i udało mu się odrobić częściowo straty z pierwszej połowy i nasza przewaga oscylowała w granicach tylko 3-4 pkt. Jednak czwarta kwarta to już bardzo dobra i spokojna gra naszego zespoły który wyszedł znowu na 10 punktowe prowadzenie i do końca meczu kontrolował wynik, a w ostatniej sekundzie celna trójka Szmuca postawiła kropkę nad i i mecz zakończył się 13 punktowym zwycięstwem naszego zespołu 56:43. Do końca rundy zasadniczej pozostała do rozegrania jeszcze jedna kolejka spotkań i nasz zespół będzie podejmował zespoły z Konstancina i Konina. Obecne zwycięstwa już zagwarantowały naszemu zespołowi udział w turnieju finałowym który odbędzie się w Konstancinie natomiast sprawa trzech pozostałych miejsc jest jeszcze otwarta.

Wyniki:

OSW Olsztyn  - Start Rzeszów 10:100 (2:32;2:19;2:26;4:18)

Punkty dla Rzeszowa zdobyli - Sujdak 8, Kruczek 18, Cyrul 13(1x3),Gorzkowicz 12, Garbacz 12, Szmuc 37
Dla Olsztyna -  Rękawiecki 6, Grala2, Ostasz 2

KSN Start Warszawa - Start Rzeszów 43:56 (10:14;9:14;15:10;9:18)

Punkty dla Rzeszowa zdobyli - Sujdak 4, Kruczek 0, Cyrul 20, Gorzkowicz 14, Garbacz 2, Szmuc 16 (1x3)