Udany rewanż w Koninie !!!

W sobotę 23 lutego masz zespół udał się do dalekiego Konina, aby w rundzie rewanżowej zmierzyć się z tamtejszym zespołem Mustangiem Konin.

Mecz został rozegrany awansem (pierwotny termin ( 2 marzec). Po porażce w Rzeszowie 62:67, nasz zespół przystąpił mocno skoncentrowany stawką było wygranie tego meczu różnicą większą niż 5 punktów straconych w u siebie przez co złapanie kontaktu z liderem drużyną z Konina. Trochę późny przyjazd spowodował że mieliśmy tylko 15 minut na rozgrzewkę i nasz zespół powoli wchodził w mecz. Pierwsza kwarta wygrana przez nasz zespół 18:13 nie zapowiadała jeszcze nieszczęścia gospodarzy, ale po drugiej kwarcie przewaga naszego zespołu wzrosła do 10 punktów (36:26). W drugiej połowie zespół z Konina rzucił się do odrabiania strat, ale nasz zespół wytrzymał press i mocno odpowiadał skutecznymi kontrami co skończyło się tragicznie dla gospodarzy (5:18) i przewaga naszego zespołu powiększyła się do 23 punktów( 54:31 po trzeciej kwarcie). Takiej przewagi nasz zespół już nie mógł wypuścił z rąk i spokojnie kontrolował sytuacje na boisku wygrywając czwartą kwartę 17:12 i cały mecz 71:43.

Wyniki:

KSS Mustang Konin - AkcesMed Start Rzeszów    43:71 (13:18;13:18;5:18;12:17)
Punkty dla Rzeszowa - Gorzkowicz 26, Garstka 19, Kruk 14, Cyrul 10, Garbacz 2, Woźniak 0, Majka 0
Punkty dla Konina  - Kornacki 20)1x3), Tylak 18, Zieliński 5, Stelmasik 0 , Bystrzycki 0, Darnikowski 0, Malisiak 0, Brzeziński, Kupiecka -,

Tabela: aktualizacja 2.03.2019

M          Zespół ilość meczy. pkt.     kosz.
1 KSS Mustang Konin 7 12 469:418
2 AkcesMed Start Rzeszów 6 10 406:302
3 IKS GTM Konstancin 6 10 397:330
4 Pactum Scyzory Kielce 6 9 367:342
5 Górnik Toyota Wałbrzych 7 7 263:510